Dom Pomocy Społecznej, 99-300 Kutno, ul. Krzywoustego 11 / tel. (24) 253-64-32
e-mail: dpskutno@dpskutno.com.pl

Czcionka: Aa Aa Aa Wersja kontrastowa

DPS > O DPS

Drogi Użytkowniku,

przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszej strony. Przechodząc do serwisu zgadzasz się na wskazane pod tym linkiem działania. 


Nasze motto "Życie nabiera sensu, gdy umiemy cieszyć się nim czyniąc je piękniejszym dla drugiego człowieka".



Dom Pomocy Społecznej przy ul. Krzywoustego 11 w Kutnie przeznaczony jest dla 71 osób obojga płci, w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych.

   

Dom mieści się w centrum Kutna na osiedlu Batorego, położenie Domu stwarza możliwości korzystania z pobliskich sklepów, przychodni itp. Teren wokół Domu, jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, przystosowany do osób niepełnosprawnych. Na terenie Domu znajduje się m.in.: kuchnia, jadalnia, pralnia, gabinet zabiegowy, sala terapii zajęciowej, sala ćwiczeń w zakresie rehabilitacji mieszkańców, biblioteka z czytelnią, kafejka internetowa. Mieszkańcy mają również do własnej dyspozycji pokoje dzienne, pokoje mieszkalne 2-, 3-, osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym, podręczne kuchenki i kaplicę.

Dla rodzin odwiedzających przygotowany jest pokój gościnny. Dom całodobowo świadczy usługi opiekuńczo–pielęgnacyjne. Mieszkańcy mają stały kontakt z lekarzem rodzinnym oraz dostęp do lekarzy specjalistów, psychologa.

Prowadzimy działalność rekreacyjną, organizujemy wyjazdy, wycieczki, spotkania plenerowe, imprezy okolicznościowe, turnusy rehabilitacyjne. Mieszkańcy mają wypełniony czas wolny i mogą rozwijać swoje zainteresowania i hobby w sali terapii zajęciowej. W naszym Domu funkcjonują grupy terapeutyczne tj. plastyczna, porządkowo-ogrodnicza, muzyczno-wokalna, czytelnicza, tkacka i choreograficzna, terapia ruchem. Prace uczestników terapii zajęciowej prezentowane są na wystawach na terenie miasta i poza nim. Mieszkańcy uczestniczą w imprezach kulturalnych, turystycznych i sportowych, które pozwalają na przyjemne spędzanie czasu wolnego. Tradycją naszego Domu są zabawy andrzejkowe, wspólne grilowanie, obchody Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkiej Nocy, Dni Babci i Dziadka, Dnia Kobiet i inne.



Szczególną rolę w pracy Domu spełnia personel opiekuńczo–terapeutyczny. Pielęgniarki wykonują drobne zabiegi, dozują leki zlecone przez lekarza. Każda osoba może liczyć na pomoc opiekunów w podstawowych czynnościach życiowych.

Za wartości nadrzędne w sferach życia mieszkańców uznajemy m.in.:
  • poszanowanie i ochrona godności człowieka
  • indywidualny styl życia
  • intymność i dyskrecję 
  • moralność i rozwój osobowości...